Watch 100 + 1 princezna online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 118 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 189 Kč !
100 + 1 princezna
  Watch 1423 movies and 118 stations without commitments
Genre:
Pohádka
Directed by:
Jaroslav Hanuš
Starring:
Ilona Svobodová, Viktor Preiss, Pavel Kříž, Veronika Freimanová, Veronika Kubařová, Oldřich Navrátil
Country:
Česká republika
Year:
2006
Description:
Pohádka o tom, že osvobozování princezen není žádná hračka ani pro profesionála.

Princ Myšlenka z Našeho království je profesionální osvoboditel princezen. Už jich má na kontě téměř sto. Chybí už jen jedna, a tak jeho matka - královna Magnolie - zorganizuje pořádnou oslavu. Jenže jako naschvál se zdá, že všechny princezny jsou už osvobozené! Nakonec se přece jen jedna najde, ale je to zrovna ta ze Sousedního království, se kterým Naše království nemá právě nejlepší vztahy. Myšlenkovi nezbývá, než v převlečení za zahraničního reportéra zjistit, proč princezna Serafína přestala mluvit, kam zmizel král Hudra a co je zač podivný rádce Scuccetti.
Score:
67 %

Similar programs

Discover a new dimension of watching TV. With Lepší.TV , you can watch 118 online TV channels live or up to 30 days retroactively.
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland