Watch movie Hvězda salónu online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 124 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Try Lepší.TV for 1 Kč per month without commitment. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 1 Kč !
Film Hvězda salónu
  Trailer for movie Hvězda salónu   Watch 1573 movies and 124 stations at 1 Kč and without commitment
Genre:
Comedy
Directed by:
Gérard Jugnot
Starring:
Gérard Jugnot (Yvon Rance), Bérénice Bejo (Laetitia Ranceová), Antoine Duléry (Stéphane), Sabine Haudepin (Hélene), Mohamed Hicham (Kader), Chantal Lauby (Françoise)
Screenplay:
Gérard Jugnot, Isabelle Mergault
Country:
France
Year:
2000
Description:
Laetitia žije klidně se svým otcem v malém přístavu na severu Francie. Yvon má kadeřnictví, ve kterém stačí učesat všechny dámy ve městě. Laetitia ještě studuje, ale Yvon už se těší, jak svou skromnou živnost rozšíří pro sebe a pro svou dceru. Laetitii by nikdy nepustil na konkurs na film, a tak o jejím pokusu ví celé město, jen ne vlastní otec. A zrovna to vyjde! Hlavní role a možná nová budoucnost pro sotva dospělou dceru. Ale jak to říct Yvonovi a především jak získat jeho požehnání... a vlastně nezbytné povolení?
Score:
61 %

Similar movies

Discover a new dimension of watching TV. With Lepší.TV , you can watch 124 online TV channels live or up to 30 days retroactively.
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia