Watch movie Interview s upírem online

Přehrajte si film Interview s upírem online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1152 filmů a 102 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online drama, horor Interview s upírem na !
  Trailer k filmu Interview s upírem   Sledovat Interview s upírem online
Genre:
drama, horor
Directed by:
Neil Jordan
Starring:
Brad Pitt (Louis de Pointe du Lac), Christian Slater (Daniel Malloy), Virginia McCollamová (Šlapka), John McConnell (Hráč), Tom Cruise (Lestat de Lioncourt), Mike Seelig (Pimp)
Country:
USA
Year:
1994
Description:
Drink From Me And Live Forever

It hadn't even been a year since a plantation owner named Louis had lost his wife in childbirth. Both his wife and the infant died, and now he has lost his will to live. A vampire named Lestat takes a liking to Louis and offers him the chance to become a creature of the night: a vampire. Louis accepts, and Lestat drains Louis' mortal blood and then replaces it with his own, turning Louis into a vampire. Louis must learn from Lestat the ways of the vampire.
Score:
76 %

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 102 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski