Watch movie Král Artuš online

Přehrajte si film Král Artuš HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 99 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online akční, dobrodružný, drama, válečný Král Artuš na Nova Cinema!
  Trailer k filmu Král Artuš   Sledovat Král Artuš online
Genre:
akční, dobrodružný, drama, válečný
Directed by:
Antoine Fuqua
Starring:
Clive Owen (Arthur), Ioan Gruffudd (Lancelot), Mads Mikkelsen (Tristan), Joel Edgerton (Gawain), Hugh Dancy (Galahad), Ray Winstone (Bors)
Country:
USA, Irsko
Year:
2004
Description:
Rule Your Fate

Historians have thought for centuries that King Arthur was only a myth, but the legend was based on a real hero, torn between his private ambitions and his public sense of duty. A reluctant leader, Arthur wishes only to leave Britain and return to the peace and stability of Rome. Before he can head for Rome, one final mission leads him and his Knights of the Round Table, Lancelot, Galahad, Bors, Tristan, and Gawain to the conclusion that when Rome is gone, Britain needs a king--someone not only to defend against the current threat of invading Saxons, but to lead the isle into a new age. Under the guidance of Merlin, a former enemy, and the beautiful, courageous Guinevere by his side, Arthur will have to find the strength within himself to change the course of history.
Score:
64 %
Watch on:
Nova Cinema Nova Cinema Archív a všechna videa pořadů televize Nova Cinema online

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 99 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski