Watch movie Křiváci I online

Přehrajte si film Křiváci I HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 99 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online akční, dobrodružný, drama, western Křiváci I na ČT2!
  Sledovat Křiváci I online
Genre:
akční, dobrodružný, drama, western
Directed by:
Sergio Corbucci
Starring:
Joseph Cotten (Col. Jonas), Norma Bengellová (Claire aka paní Ambrose Allen), Al Mulock (žebrák), Aldo Sambrell (Pedro), Julián Mateos (Ben), Ángel Aranda (Nat)
Year:
1967
Description:
A coffin without a corpse... Crammed with millions in cash!

The Civil War has ended, but not for Jonas, a ruthless Confederate officer who wants to continue the fight by reorganizing Confederate troops in the Southwest with the support of a large sum of stolen money. He devises an elaborate ruse to allow his small party to travel with minimal scrutiny through hostile territory, for the money is hidden in a coffin said to contain the body of his dead son. Jonas' other sons travel with him along with a hired widow, as they proceed to what they hope to be a new start to the War between the States. However, while en route, they face severe, ongoing strife among themselves and successive threats from Union soldiers, a posse of cowboys, and an Indian war party.
Score:
68 %
Watch on:
ČT2 ČT2 Archív a všechna videa pořadů televize ČT2 online

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 99 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski