Film Matka a dcera

Watch movie
Matka a dcera
online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 125 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Try Lepší.TV for 1 Kč per month without commitment. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 1 Kč !

Movie information

Florence je už dávno rozvedená, její dcera žije sama a bývalý manžel má vážnou známost. Neměl by tedy být problém říct své dceři, že má přítele, se kterým chce žít. Ale Florence však své oznámení neustále oddaluje, Ben je totiž o pár let mladší a ona se tak trochu bojí a tak trochu před svou dcerou stydí. Čím víc se do svých výmluv a skrývání zaplétá, o to víc jí vše přerůstá přes hlavu a Ben začíná ztrácet trpělivost.

Genre: Comedy, Romance
Directed by: Thierry Binisti
Starring: Maruschka Detmers (Florence Anselme), Constance Dollé (Caroline Anselme), Malcolm Conrath (Benjamin Mahler), Delphine Rich (Muriel Chabrier), Anne Deleuze (Madame Mahler), Marc Rioufol (Jean-Marc Anselme)
Screenplay: Brigitte Thomas, Laurent Tirard, Olga Vincent
Country: France
Year: 2002
Score: 61 %
Discover a new dimension of watching TV. With Lepší.TV , you can watch 125 online TV channels live or up to 30 days retroactively.
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia