Watch movie Radosti a strasti malého lorda online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 121 Czech and foreign TV Stations live and 30 days back. %ACTION_VETA goNET.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your goNET.TV today for just 189 Kč !
Film Radosti a strasti malého lorda
  Watch 1489 movies and 121 stations without commitments
Genre:
Rodinný
Directed by:
Ivan Popov
Starring:
Stanislav Govorukhin (Earl of Dorincourt), Aleksey Vesyolkin (Cedric Errol), Olga Budina (Nora), Oleg Shklovsky (Havisham), Nikolai Volkov Ml. (James), Sergei Gazarov (Hobbs)
Country:
Rusko
Year:
2003
Description:
Malý Cedric Fauntleroy je osmiletý syn skromné učitelky hudby. Je to milý kluk a jeho přátelé ho respektují. Cedric toho moc neví o své rodině. Zná pouze krátké příhody, které mu někdy vypraví matka, aby s ním sdílela názory a úvahy. Jednou ale zjistí, že na druhé straně oceánu žije v Anglii starý lord, který má na stole stejný portrét, jaký vlastní i jeho matka.
Score:
65 %

Similar movies

Discover a new dimension of watching TV. With goNET.TV , you can watch 121 online TV channels live or up to 30 days retroactively.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski