Film Svět, kde se žebrá

Watch movie
Svět, kde se žebrá
online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 134 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 199 Kč !

Movie information

Jednoruký žebrák Dostál už několik let vysedává na pražské ulici, kde se pravidelně potkává s kolemjdoucím právníkem Neprosilem. Ten chodí do blízkého automatu, zejména kvůli krásné dívce Zorce. Neprosil netuší, že je schovankou žebráka Dostála. Je příliš nesmělý, aby ji oslovil. Jednoho dne se dá žebrák s právníkem do řeči. Neprosil je na tom finančně špatně, a tak mu Dostál nabídne zaměstnání, a dokonce i podnájem ve svém bytě. Starý žebrák si však nepřeje, aby se právník o Zorku zajímal, a proto se oba mladí scházejí tajně. Jednoho dne Zorka zjistí, že je těhotná, a tak milenci budou muset s pravdou ven. Jenže to nebude zas tak jednoduché

Genre: Comedy
Directed by: Miroslav Cikán
Starring: Hugo Haas (Josef Dostál, beggar-millionaire), Marie Glázrová (Zorka Náhlíková, foster-daughter), Ladislav Bohác (JUDr. Václav Neprosil), Vlasta Hrubá (Saleswoman), František Kreuzmann (Alois Rericha, servant), Milada Smolíková (Widow Slabá)
Screenplay: František Cáp, Miroslav Cikán, Jan Gerstel, Hugo Haas, Edmond Konrád
Country: Czechoslovakia
Year: 1938
Score: 57 %
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia