Watch movie Thelma i Louise online

Přehrajte si film Thelma i Louise HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 99 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online akďż˝nďż˝, drama, akční Thelma i Louise na TVP2!
  Trailer k filmu Thelma i Louise   Sledovat Thelma i Louise online
Genre:
akďż˝nďż˝, drama, akční
Directed by:
Ridley Scott
Starring:
Susan Sarandonová (Louise Sawyerová), Geena Davisová (Thelma Dickinsonová), Harvey Keitel, Michael Madsen (Jimmy), Christopher McDonald (Darryl), Stephen Tobolowsky (Max)
Country:
USA
Year:
1991
Description:
Somebody said get a life... so they did.

Louise is working in a fast food restaurant as a waitress and has some problems with her friend Jimmy, who, as a musician, is always on the road. Thelma is married to Darryl who likes his wife to stay quiet in the kitchen so that he can watch football on TV. One day they decide to break out of their normal life and jump in the car and hit the road. Their journey, however, turns into a flight when Louise kills a man who threatens to rape Thelma. They decide to go to Mexico, but soon they are hunted by American police.
Score:
76 %
Watch on:
TVP2 TVP2 Archív a všechna videa pořadů televize TVP2 online

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 99 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski