Watch movie Weites Land online

Přehrajte si film Weites Land online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 1146 filmů a 103 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online drama, romantickďż˝, western, romantický Weites Land na !
  Trailer k filmu Weites Land   Sledovat Weites Land online
Genre:
drama, romantickďż˝, western, romantický
Directed by:
William Wyler
Starring:
Gregory Peck (James McKay), Jean Simmonsová (Julie Maragonová), Carroll Bakerová (Patricia Terrillová), Charlton Heston (Steve Leech), Burl Ives (Rufus Hannassey), Charles Bickford (major Henry Terrill)
Country:
USA
Year:
1958
Description:
Big they fought! Big they loved! Big their story!

Retired, wealthy sea Captain Jame McKay arrives in the vast expanse of the West to marry fiancée Pat Terrill. McKay is a man whose values and approach to life are a mystery to the ranchers and ranch foreman Steve Leech takes an immediate dislike to him. Pat is spoiled, selfish and controlled by her wealthy father, Major Henry Terrill. The Major is involved in a ruthless civil war, over watering rights for cattle, with a rough hewn clan led by Rufus Hannassey. The land in question is owned by Julie Maragon and both Terrill and Hannassey want it.
Score:
79 %

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 103 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski