Film Obsluhoval jsem anglického krále

Gledaj film
Obsluhoval jsem anglického krále
online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 109 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. GONET.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your GONET.TV today for just 59 kn !

Informacije o filmu

Kdesi v zapadlém koutě blízko hranic přebývá v opuštěné hájovně muž bohaté minulosti, který tu pracuje jako cestář. Tak se před námi ve vzpomínkách odvíjí příběh pikolíka, který zažil podivuhodný rozmach a sebevědomí české společnosti, okouzlení bohatstvím i karnevalem života v třicátých letech minulého století, stejně jako pád svého charakteru v období okupace za druhé světové války i pokoření v době nástupu komunismu. Jeho rozpomínání na svět žen a na svět bohatství a senzací, na svět zmatení a ponížení je plné fantazie a neuvěřitelných situací - aby na konec, po tom co vše viděl, slyšel a poznal, našel jistotu ve svém srdci a samotě. Hrabalovo dílo a filmový přepis režiséra Jiřího Menzela je velkou metaforou o českém osudu dvacátého století.

Žanr: Komedija, Drama, Romantični, Ratni
Režirao: Jirí Menzel
Glume: Ivan Barnev (Jan Díte younger), Oldřich Kaiser (Jan Díte older), Julia Jentsch (Líza), Milan Lasica (Professor), Martin Huba (Skrivánek), Tonya Graves (Abyssinian Emperor)
Scenarij: Jirí Menzel
Država: Češka republika, Slovačka, Njemačka, Mađarska
Godina: 2006
Ocjena: 73 %
  Češka republika Češka republika   Slovačka Slovačka   Engleski Engleski   Poljska Poljska