Embeth Davidtz

actress
Embeth Davidtz - The Land of Rape and Honey
Embeth Davidtz - The Land of Rape and Honey
Born: 11.8.1965, Lafayette, Indiena, USA (58 years)
Height: 173 cm
Birthname: Embeth Jean Davidtz
“Podobně tomu bylo i v případě hereček Rosamund Pike a Embeth Davidtz,” říká režisér o dvou hlavních ženských partech. “Existují role, u nichž nevíte, co si s nimi máte počít. V jeden okamžik byla s projektem spojována jistá velmi slavná jména. Role Jennifer Crawford, je sice poměrně malá, ale věřím, že kvůli jedné dramatické situaci na ni nikdo nezapomene.”

Hoblit již s herečkou Embeth Davidtz spolupracoval na thrilleru Fallen s Denzelem Washingtonem. Byl jsem rád, že se můžeme setkat znovu. Když ve stejné chvíli napadlo jméno Davidtz jak Hoblita, tak castingovou režisérku Deborah Aquila, režisér si uvědomil, že je to velmi příznivé znamení. More

“Embeth je velmi křehká, má v sobě něco z motýla,” říká režisér. “Ačkoliv okolnímu světu nabízí spíše milou povahu, hluboké oči a širokou škálu dovedností, uvnitř jde o velmi silnou ženu. Po pravdě řečeno jsme ani neočekával, že mi na mou nabídku kývne, protože jde o velmi malou roli. Její reakce však byla naprosto bezprostřední. Moc mě to potěšilo. Lepší herečku jsme snad ani mít nemohli.”

Jeden z největších problémů nastal pro tvůrce v tom okamžiku, kdy měli Davidtz zobrazit jako ženu, která podvádí svého muže, ale diváci s ní a jejím milencem zároveň soucítí.

“Jemný půvab Embeth nám v tomto směru velmi pomohl,” říká scenárista Glenn Gers. “K tomu, aby v divácích vyvolala soucit, měla jen dvě scény. Ale i ve zbytku příběhu musí být pro publikum zajímavá. To není právě snadné.”

“Manželství Jennifer Crawford je již dávno vychladlé,” říká Hoblit a brání tak postavu, kterou ztvárňuje Davidtz. “Vzala si sociopata. Sice mu to pálí, ale nemá v sobě kousek citu. Systematicky ji deptá a ponižuje. Tuto část příběhu však postupně objevujeme až v průběhu filmu. Ve filmu je pouze jediná scéna, která otevřeně odkrývá dynamiku jejich vztahu. V tu chvíli s ní musí publikum sympatizovat a uvědomuje si, že ony tajné schůzky na hotelových pokojích nemá pro nic za nic.”

“Něvěřím tomu, že by se Jennifer za Toma vdala jen kvůli penězům,” říká Gers. “Myslela si, že s ní bude zacházet jako s člověkem, zamilovala se do jeho povahy. Nepodváděla ho, jen se v průběhu let změnila. A on to nedokázal unést. Není typ ženy, který by si užíval nemorální jednání, jen od svého zákonného manžela nedokáže odejít.”

“Scéna konfliktu mezi Crawfordem a Jennifer se nepsala právě snadno,” pokračuje Gers, ”protože jsme ji bohužel museli stále víc zkracovat. Lidé kteří spolu žijí dlouho si zase tak moc nepovídají. Na druhé straně každá jednotlivá věta musela mít svou váhu. Tony a Embeth přesně věděli, jak scénu zahrát.”

“Jennifer je ubitá životem,” říká Embeth Davidtz o své postavě, ”moc se mi však na ní líbí, že se snaží nerezignovat a hledá si nový vztah k okolnímu světu a bere chod událostí do vlastních rukou.” Davidzt byla velmi ráda, že si může zahrát s legendou světového filmu, Anthony Hopkinsem, ale z role, která zpočátku vypadala jako procházka růžovou zahradou se nakonec vyklubala herecká výzva. “Udržet s Anthony Hopkinsem krok a hrát se stejnou lehkostí jako on je opravdu náročné,” říká Davidtz. “On vlastně ani nehraje. I Billy Burke byl vynikající - naprosto nechápu, že se o něm nevědělo už dřív. Úplně nejtěžší pro mě bylo několikadenní natáčení v ložnici, kdy jsem ležela v posteli a předstírala koma. Mylně jsem se domnívala, že to bude příjemné a jednoduché, ale nakonec to bylo mnohem těžší, než jsem si myslela.” Less
Play movies and series starring Embeth Davidtz wherever and whenever you want. Order LEPŠÍ.TV and watch 2 469 of movies and 151 TV stations over the Internet on your TV, mobile phone, or computer with up to 100 daily archive and unlimited recording. Have fun with LEPŠÍ.TV for 7.99 €!

movies and series starring Embeth Davidtz ready for playback:

  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia   Українська Українська