Film Pozor, vizita!

Watch movie
Pozor, vizita!
online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 136 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 199 Kč !

Movie information

Český psychologický film se odehrává v roce 1960 na infekčním oddělení jedné nemocnice, kde je jako bacilonosič břišního tyfu izolován starý Prepsl, tulák bez rodiny, světoběžník s osobitou etikou a pojetím svobody. Právě on je středem veškerého dění, dominantní postavou příběhu. Zpočátku odmítá přizpůsobit se situaci a žít v izolaci od světa za nemocniční zdí, několikrát se pokusí o útěk, ale časem začne navazovat přátelské vztahy nejen s personálem nemocnice, zejména dezinfektorem Kafkou a uklízečkou Katkou, ale také se stejně postiženými pacienty, svým spolubydlícím dědou Bartůňkem a mladičkou Mankou, vychovanou v dětském domově. Začíná se smiřovat s osudem a nalézá nový smysl života.

Genre: Drama, psychologický
Directed by: Karel Kachyna
Starring: Rudolf Hrusínský (Svetobezník Prepsl), Libuse Svormová (Ruzena), Blažena Holisová (Katka), Ąudovít Greššo (Deda Bartunek), Josef Somr (Dezinfektor Kafka), Bořivoj Navrátil (Primár)
Screenplay: Vladimír Bor, Karel Kachyna
Country: Czechoslovakia
Year: 1981
Score: 79 %
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia