Watch movie Rocky Horror Picture Show online

Přehrajte si film Rocky Horror Picture Show HD online. Objednejte si Lepší.TV a sledujte přes internet ve vaší televizi nebo na počítači 650 filmů a 99 televizních stanic až s 30 denním archivem a neomezeným nahráváním. Bavte se s Lepší.TV již za 7.01 €!
Sleduj online horor, hudba & umění, komedie, muzikály, science fiction Rocky Horror Picture Show na ČT art!
  Trailer k filmu Rocky Horror Picture Show   Sledovat Rocky Horror Picture Show online
Genre:
horor, hudba & umění, komedie, muzikály, science fiction
Directed by:
Jim Sharman
Starring:
Tim Curry (Dr. Frank-N-Furter - A Scientist), Susan Sarandonová (Janet Weiss - A Heroine), Barry Bostwick (Brad Majors - A Hero), Richard O'Brien (Riff Raff - A Handyman), Patricia Quinnová (Magenta - A Domestic), Nell Campbellová (Columbia - A Groupie)
Country:
Velká Británie, USA
Year:
1975
Description:
25 Years Of Absolute Pleasure! (2000 25th Anniversary Tagline)

It's the weird and wonderful as newly engaged couple Brad and Janet encounter a problem when they car halts in the rain. They both look for contact only to find themselves at the castle of Dr. Frank-N-Furter a transvestite. A place to stay is offered, but will Brad and Janet want to remain there? Especially when a large group of Transylvanians dance to the 'Time Warp', Dr. Frank-N-Furter builds his own man and a whole host of participation for the audience to enjoy.
Score:
75 %
Watch on:
ČT art ČT art Archív a všechna videa pořadů televize ČT art online

Similar movies

Objevte novou dimenzi sledování televize. S Lepší.TV můžete sledovat online vysílání 99 TV stanic živě nebo až 30 dní zpětně.
  Česky Česky   Slovensky Slovensky   Polski Polski