Film Abrakadabra

Watch movie
Abrakadabra
online

This show is currently not available for goNET TV. However, try playing thousands of other shows, movies, series, fairy tales online, plus 132 Czech and foreign TV Stations live and 30 days catch-up. Lepší.TV brings you the longest archive and online live streaming. For maximum viewing comfort, you can use digital functions such as recording or pause. Get your Lepší.TV today for just 199 Kč !

Movie information

Hlavní hrdinka Carmen je matkou náctileté dcery a ženou v domácnosti. Její manžel Carlos pracuje na stavbě, má rád pivo a je zarytým fanouškem fotbalu. Pár je pozván na svatbu, kde Carlos svým obhroublým chováním způsobí ostudu. Během večera je na programu vystoupení kouzelníka a hypnotizéra Pepeho. Carlos si ho veřejně dobírá tak moc, že ho Pepe vyzve na pódium. Během seance se však omylem do Carlosova těla dostane zbloudilý duch jiného muže a bláznivá španělská komedie může začít.

Genre: Drama, Fantasy, Comedy
Directed by: Pablo Berger
Starring: Maribel Verdú (Carmen), Antonio de la Torre (Carlos), Priscilla Delgado (Toñi), Javier Antón (Fernando), Bea de la Cruz (Isabel), Rocío Calvo (Encarna)
Screenplay: Pablo Berger
Country: Spain, France, Belgium
Year: 2017
Score: 58 %
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia