Series Marta a Věra

Watch show
Marta a Věra
online

Choose from the Series Marta a Věra online episodes, or watch the entire series! Try Lepší.TV for 1 Kč per month without commitment. Lepší.TV brings you archive and online broadcasts of 128 Czech and foreign TV stations live and 30 days catch-up. For maximum viewing convenience, you can use digital features like upload, pause, or video library with more than 1336 titles . Get your goNET TV today for just 1 Kč!

Series information

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně

Genre: Comedy
Directed by: Jaroslav Fuit, Jan Bártek
Starring: Barbora Poláková (Marta), Sabina Remundova (Vera), Pavel Liska (Broucek), Marie Ludvíková (Brouckova matka 2 episodes, 2016), Vojtěch Kotek (Ajták), Pavel Necas (David Skopal 1 episode, 2016)
Screenplay: Petr Kolecko, Tomas Holecek
Country: Czech Republic
Year: 2014-2016
Score: 59 %

List of episodes

Season 2:
(5) Poradna - watch
(6) Diktátor - watch
(7) Tetování - watch
(8) Knír - watch
  Czech Republic Czech Republic   Slovakia Slovakia   Poland Poland   Croatia Croatia